Kargo Gönderimlerinin PTT Kurye


Kargo Gönderimlerinin PTT Kurye İle Yapılması

PTT kurye kargo firması 40 bine yakın çalışanlarımız ile beraber yıllarca hizmet vermekteyiz. PTT kurye ile kargolar sahiplerine 1-4 gün gibi sürede iletilmektedir.

PTT Kargo Sorgulama

PTT kargo sorgulama alıcıların kargo durumunu öğrenebilmeleri için oluşturulmuş bir işlemdir.  Alıcılar bu sistemi e-devlet ile kullanılma imkânına sahiptir. Müşteriler PTT kargo takip numarası ile internet üzerindeki doğrulama kodunu gereken yere girerek kargolarının durumunu hızlı bir şekilde öğrenebilmektedir. Aşağıda sorgulama işlemi sayesinde müşterilerin öğrenebileceği bilgiler yer almaktadır:

·         Kargonun kim tarafından gönderildiği bilgisi

·         Kargonun kime gönderildiği bilgisi

·         Kargonun ne zaman gönderildiği bilgisi

·         Hangi tarihte şubeye geldiği bilgisi

·         Hangi şubede olduğu bilgisine müşteriler kolaylıkla ulaşabilmektedir.

PTT Kargo Yurtdışı Takip

Müşteriler PTT yurtdışı kargo takip ile uluslararası gönderimlerde kargoların durumunu en hızlı şekilde öğrenebilme olanağına sahiptir. PTT yurtdışı kargo takibi de yurtiçi kargo takip işlemi gibi kargo takip numarası ile yapılmaktadır. Online PTT yurtdışı takip sistemi üzerinden kargo takip numarası girilerek kargoların takibi kolaylıkla öğrenilmektedir. Ayrıca PTT yurtdışı kargo takip online sistemi ile kargoların gümrükteki durumu da sistem üzerinden görülmektedir.

PTT Kargo Ücretleri

Bazı kargo firmaları ücretlendirme yaparken kargonun hangi şehirden alınıp hangi şehre ulaştırılacağı faktörünü göz önüne alarak şehirler arasındaki mesafe süresine göre fiyat belirlemektedir. PTT kargonun en avantajlı özelliği PTT kargo hesaplama işleminde bu faktörleri göz önüne alıp, uygulamamaktadır. Yani hangi şehirlerden kargonun çıkıp, hangi şehirlere iletileceği konusu PTT kargo firmasını etkilememektedir. PTT kargo ücretleri PTT ‘nin resmi sitesi üzerinden öğrenilmektedir. Aşağıda PTT kargo ücretlendirmelerine sebep olan etkenler verilmektedir:

·         Gönderinin eni

·         Gönderinin boyu

·         Gönderinin ağırlığı

·         Gönderinin adrese teslim edilip edilmeyeceği faktörleri kargo ücretlendirmelerini etkilemektedir.

PTT İletişim

“ www.temkurye.com internet sitesi adresinden PTT kurye kargo firmasına ulaşılarak bütün soru ve istekler iletilmektedir. Ayrıca  PTT kargo çağrı merkezi hattı olan 444 50 44 ’den her saat diliminde sesli soru cevap işlemi yapılarak iletişim kolaylıkla sağlanmaktadır.


Tem Kurye

PTT Kurye Hizmeti

444 50 44